Write For Us

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Yuri Kim Türkiye’yi ziyaret ediyor.

Yükleniyor...
Google Rank
94 İzlenme
Published
Türkiye, Yunanistan ve Kıbrıs konularından sorumlu ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Yuri Kim Türkiye’yi ziyaret ediyor.
Ankara’da, 2011-2014 yılları arasında ABD Büyükelçiliği siyasi işler konsolosu olarak çalışan Kim, resmi bir ziyaret için geri dönmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.
Kore'de doğmuş bir Amerikalı diplomat olarak, ABD -Türkiye ittifakına ilişkin derin kişisel ve profesyonel bir değerlendirmeye sahibim. Her konuda her zaman aynı fikirde olmayabiliriz, ama her iki taraf için de önem taşıyan durumlarda bir araya geldik, birbirimize yardım ettik ve birlikte başardık. Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasındaki bağları güçlendirmek için elimden gelen herşeyi yapmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.
__________________________________
Yuri Kim, Acting Deputy Assistant Secretary of State for Turkey, Greece and Cyprus in Washington, D.C. visits Turkey.
From 2011-2014, Ms. Kim lived and worked in Ankara as the Counselor for Political Affairs at the U.S. Embassy.
“As an American diplomat who was born in Korea, I have a deep personal and professional appreciation for the U.S.-Turkey alliance. We may not always agree on everything, but when it matters most, we have bled together, we have helped each other, and we have succeeded together. I look forward to doing everything that I can to strengthen the bonds between the United States and Turkey.” Said Kim.
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.