Write For Us

Ayşen Zülfikar - Ninna Nanna a [ Official Music Video © 2019 Kalan Müzik ]

Yükleniyor...
Google Rank
87 İzlenme
Published
Single © 2019 Kalan Müzik
Söz - Müzik: Maria Silvana Pavan
Kalan Müzik YouTube kanalına abone olmak için tıklayın:
iTunes:
Spotify:
Düzenleme: Yusuf Sağlamlar
Mix: Hasan Umut Önder
Mastering: Antonio Baglio
Yaylı Orkestra: Altın Dubleler
Piyano: Yusuf Sağlamlar
Bas gitar: Birkan Şener
Davul: Bülent Ay
Stüdyo: Hayyam Stüdyoları
Klip yönetmeni & post-prodüksiyon: Mehmet Gürkan
Kamera: Gianluca Riva
Makyaj: Alessandra Trenta
Kostüm Tasarım: Burcu Aslan
Mekanlar: Parco Sempione, Piazza del Duomo, Navigli, Porta Genova-Milano
Fotoğraf & Teaser: Özge Balkan
İstanbul’da doğan Ayşen Zülfikar, Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okurken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı Şan Bölümü’ne kabul edildi. Lise öğrenimi sırasında katıldığı Milliyet Gazetesi Ulusal Liselerarası Müzik Yarışması’nda “En iyi solist” dalında Türkiye birinciliği kazandı. Lise mezuniyeti sonrası konservatuarın lisans bölümüne kabul edildi. Sınıf atlayarak tamamladığı konservatuvar yılları boyunca oldukça ilgi duyduğu müzikal şarkıcılığı üzerine de eğitim de aldı ve senfoni orkestrası eşlikli konserlerde solist olarak sahneye çıktı.
Aynı yıllarda, Siemens Ulusal Şan Yarışması’nda ikincilik ödülünü kazandı.
Lisans eğitimini tamamladıktan sonra; eğitimini İtalya’da sürdüren Ayşen Zülfikar, dünyanın en prestijli okullarından; Milano Giuseppe Verdi Konservatuvarı’na kabul edildi. Eş zamanlı olarak; Milano Rosetum Tiyatrosu’nun düzenlediği yarışmayı kazandı ve G. Puccini’nin “Gianni Schicchi” operasında “Lauretta” rolünü seslendirdi. Milano’da olduğu yıllar boyunca birçok önemli müzisyenin ustalık sınıflarına katıldı. Uluslararası San Remo Classica Yarışması Müzikal Bölümü’nde birincilik ödülünü dünyaca ünlü Tenor Andrea Bocelli’den aldı. Türkiye’yi temsilen “Un Concerto Per La Pace” isimli konser dizisine katıldı ve İtalya’nın farklı şehirlerinde pek çok konser verdi.
Milano Giuseppe Verdi Konservatuvarı’ndan başarı ile mezun olan Zülfikar, Türkiye’ye döner dönmez İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sözleşmeli solist sanatçı olarak kabul edildi. G.B. Pergolesi’nin La Serva Padrona(Serpina), C.W. Gluck’un Orphée et Euridice (Amour), W.A. Mozart’ın Le Nozze di Figaro (Barbarina) operalarında ve birçok konserde yer aldı. Sabri Tuluğ Tırpan’ın Mevlana-Simyacı isimli senfonik şiirinde soprano partisini İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde İzmir’de, Makam Orkestrası eşliğinde Viyana Radyosu’nda ve Antalya Piyano Festivali’nde seslendirdi.
Klasik müzik kariyerini sürdürmeye devam ederken; lise yıllarından beri ilgi duyduğu hafif müzik alanına geçiş yaptı. Çeşitli etkinliklerde, farklı müzisyen ve orkestralar eşliğinde caz, latin, pop ve dünya müziğinin örneklerini seslendirdi.
2019 yılında; söz ve müziğini İtalyan piyanist ve besteci Maria Silvana Pavan’ın yazdığı modern bir ninni olan “Ninna nanna a” yı piyanist/aranjör Yusuf Sağlamlar’ın düzenlemesi ve piyano eşliğiyle İstanbul Hayyam Stüdyoları’nda kaydetti. Kayıtta Altın Dubleler yaylı grubunun haricinde, bas gitarda Birkan Şener, davulda Bülent Ay gibi önemli müzisyenler de kendisine eşlik etti. Şarkının mixi Hasan Umut Önder, masteringi ise Antonio Baglio tarafından yapıldı. Tanıtım videosu ve kayıt fotoğraflarının Özge Balkan tarafından çekildiği “Ninna nanna a” nın video klibi ise sanatçının eğitim gördüğü ve hayatında önemli bir yeri bulunan İtalya’nın Milano şehrinde; Mehmet Gürkan tarafından çekildi.
“Ninna Nanna a” Hakkında;
Kalan Müzik etiketiyle 9 Eylül’den itibaren tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluşacak olan ve küçük bir kız çocuğuna yazılan “Ninna nanna a” şarkı ve klibi; klasik ve pop müziğin bir araya geldiği düzenlemesi ile Ayşen Zülfikar’ın müzikal geçmişine de atıfta bulunuyor.
Dünkü çocuğa ninni
Tatlı kız çocuğunu sıcak yatağına bırakıyorsun
Ve orada huzurlu bir uykuya dalıyor o.
Sen sevgili, güzel peri
Yarın sabah daha büyük, daha güçlü olacaksın.
Ninna nanna ninna, ninna nanna a
Ninna nanna ninna, ninna nanna a…
Rüyanda oyunlarını görüyorsun
Bir huzur bahçesinde düşlüyorsun onları
Ve o sırada huzur dolu evin.
Sana bakıyorum, seni izliyorum.
Bilmiyorum ne hissediyor ve söyleyemiyorsun.
Sarılmak istiyorum sana ve
Hep yanında olduğumu bilmeni istiyorum.
Ninna nanna ninna, ninna nanna a
Ninna nanna ninna, ninna nanna a…
Sen küçük kız,
Daha büyük, daha güçlü ve daha kendin olacaksın
Daha da kendin olacaksın…
Sen sevgili, güzel peri
Yarın sabah daha büyük, daha güçlü olacaksın…
Bizi takip edin!
Kategori
Müzik
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.