Write For Us

Çesitlilik Vizesi Bilgilendirme Videosu

Yükleniyor...
Google Rank
117 İzlenme
Published
ABD’ye göçmen olarak gelebilmenizi sağlayan 2017 Çesitlilik Vizesi çekilisi basvurulari başladı!
CANLI SORU-CEVAP
ABD Büyükelçiliği'nin Konsolosluk Bölümü uzmanları, 19 Ekim Pazartesi günü saat 16:00-17:00 arasında Yeşil Kart (Green Card) olarak da bilinen Çeşitlilik Vize Programı hakkındaki tüm sorularınıza canlı cevap verecekler.
Hemen takviminize işaretleyin, bu fırsatı kaçırmayın!
Başvurular, ‘Türkiye Saati ile’ 3 Kasım 2015 saat 20:00’ye kadar yapılabilir
Geçerli bir başvuru yapabilmeniz için size birkaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. Bu tavsiyelere ek olarak, lütfen www.dvlottery.state.gov adresinde bulunan yönergeleri dikkatle inceleyin.
Başvurular kesinlikle ücrete tabi değildir.
Kendi başvurunuzu hazırlamanızı ve göndermenizi tavsiye ediyoruz. Eğer başvurunuzu bir aracı kurum yoluyla yapacaksanız, bu aracı kurumun eşinizin ve çocuklarınızın güncel listesine sahip olduğundan emin olun, aksi halde başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Eşiniz ve çocuklarınız sizinle aynı evde yaşamıyor olsa bile, listenizde mutlaka ve mutlaka yer almak zorundadır.
Şu an ikamet etmekte olduğunuz veya vize görüşmesine girmek istediğiniz ülkeyi DEĞİL; doğduğunuz ülkeyi açık bir biçimde belirttiğinizden emin olun.
Çeşitlilik Vizesi’nden yararlanabilmek için en az lise mezunu olmanız VEYA buna eşdeğer iş deneyiminizin olması zorunludur. Yönergelerde eşdeğer deneyim ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır.
Başvuru numaranızı not etmeyi ya da çıktısını almayı unutmayın. Bu numaraya 3 Mayıs 2016 tarihinde başvurunuzun seçilip seçilmediğini öğrenmek için ihtiyacınız olacak! İsminizi kullanarak arama yapamazsınız.
Başvurularınızı www.dvlottery.state.gov adresinden yapabilirsiniz.
Umarız bu tavsiyeler size yardımcı olmuştur. İyi şanslar!
_______________________
The 2017 Diversity Visa lottery for immigrating to the United States is now open. We are accepting entries until noon Eastern Standard Time on November 3, 2015.
We have a few tips for you to help ensure you enter correctly. Please also see the instructions we’ve linked to in the description below.
There is absolutely no fee to submit an entry. No fee at all.
We encourage you to prepare and submit your own entry. If you decide to use an agent, be sure the agent has an updated list of the names of your spouse and children so your entry is not disqualified. This list must be complete even if your wife or children do not live in the same house with you.
Be sure to mark clearly your country of birth – not the country of your current residency and not the country where you want to interview.
You must be a high school graduate or have qualifying experience. If you want to read more about qualifying experience, please read the directions we’ve linked to in the description below.
Don’t forget to print or write down your confirmation number. You will need it on May 3, 2016 to check whether your entry was selected. You cannot check by name. You must use the number.
To submit your entry, please go to www.dvlottery.state.gov. We have a link to that website in the description below.
We hope these tips are helpful. Good luck!
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.