Write For Us

Cevdet, Yunan tuzağına düşecek mi? - Vatanım Sensin 56. Bölüm

Yükleniyor...
christmas sale Entertainment MindGames
71 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 56. Bölümde Cevdet'in kuvvacı olduğunu öğrenen Filippos, onu zor bir sınava sürüklüyor; Cevdet gizli planını uyguluyor!

Hücrede intihar eden Yakup'a dışarıdan yardım geldiğini anlayan Filippos, bunun peşine düşer. Hastaneden kaçtıktan sonra takip eder ve Yakup'un kendisini doğru kişiye götüreceğine inancı tamdır. Yakup'un buluştuğu kişi ise Cevdet'ten başkası değildir. Lakin Cevdet, her şeyin bilincindedir. Filippos'un, kendisinin ifşa olduğunu anlamasını sağlayan Cevdet, böylelikle kendilerinden bir adım önce olduğunu düşünmesini sağlar. Filippos, hapiste tutulan Türk subaylarının kazılan tünelle kurtarılacağını öğrenir. Cevdet'in planı adım adım işler ve tüneli patlatma emrini Cevdet'in vermesini ister. Cevdet'in bu kritik kararı veremeyeceğini düşünen Filippos, zaferinin keyfini çıkarır. Cevdet ise Yunan Kumandanı Filippos'un sonunun hızla geldiğini bilmektedir.

Vatanım Sensin 56. Bölüm Özeti

Filippos'un planı, Cevdet ile Hilal'i karşı karşıya getiriyor!

Cevdet'in, Yakup'la görüştüğünü kendi gözleriyle görüp Kuvayı Milliye için çalıştığından emin olan Filippos, Cevdet'i tutuklamak veya cezalandırmak yerine göz hapsine almayı tercih eder. Böylece Ankara'nın planlarını önceden haber alıp boşa çıkarabilecektir. Nitekim Filippos'un elde ettiği bilgiler öncelikle Darülmesai'yi ve Azize dahil oradaki tüm kadınların hayatını tehdit eder.

O sırada Ankara Cevdet'ten, İtalyanlara esir düşen ve serbest bırakılmak üzere olan Türk subaylarıyla ilgili bir görev verir. Şimdi Cevdet'le Filippos arasında tehlikeli bir satranç oyunu başlayacaktır. Bu öylesine tehlikeli bir oyundur ki Cevdet'i kızı Hilal'le ölümcül bir şekilde karşı karşıya getirecektir.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Levent Can (Filipos), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Miray Daner (Hilal), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Berker Güven (Aleksi), Ahmet Rıfat Şungar (Vecihi), Esra Ruşan (Emine), Merve Dizdar (Efsun), Devrim Özkan (Meryem), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman) ve Celile Toyon (Hasibe)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.