Write For Us

Dünyanın En Tehlikeli Yavru Hayvanları!

Sponsored Post Vitamin D2 Canada Persia
25 İzlenme
Published
Dünyanın En Tehlikeli Yavru Hayvanları!


Sevimli ve şirin yavrular bize çok tatlı gelse de, bazıları insanlar ve diğer hayvanlar için önemli bir tehdit oluşturabilir. Sevimli görünümlü zehirli kurbağalardan vahşi yırtıcılara kadar, bazı yavrulara dikkatle yaklaşmanız gerekir. Bu videoda size dünyanın en tehlikeli yavru hayvanlarının benzersiz özelliklerini göstereceğiz. En çok hangi sevimli yavru hayvandan korkmanız gerektiğini merak ediyorsanız, izlemeye devam edin.

20. Kutu denizanası

Kutu denizanaları yaygın olarak okyanustaki en tehlikeli canlılardan biri olarak kabul edilir. Yavruları da buna bir istisna değildir. Kutu denizanasının yavrusuna planula denir. Sadece birkaç milimetre uzunluğunda olmasına rağmen, şeffaf ve zehirli dokunaçlarla donatılmış olarak doğar. Zehir, dokunaçları boyunca bulunan nematokist adı verilen özelleşmiş hücreler aracılığıyla iletilir. Bu hücreler, deriyi delip geçebilen ve kurbana zehir enjekte edebilen küçük zıpkınlar içerir. Zehir; kalp, sinir sistemi ve deri hücrelerini hedef alarak şiddetli ağrı, felç ve hatta ölüme neden olan toksinler içerir. Kutu denizanalarının yarattığı tehlike sadece yavrularıyla sınırlı değildir. Yetişkin kutu denizanası 30 cm çapa kadar büyüyebilir ve 3 m uzunluğa kadar ulaşabilen dokunaçlara sahiptir. En yaygın olarak Avustralya, Tayland ve Filipinler dahil olmak üzere Hint-Pasifik bölgesi sularında bulunurlar, ancak Atlantik Okyanusu'nda da bulunabilirler.

Bizi buradan da takip edebilirsiniz.!
Facebook: https://www.facebook.com/HerseyDahilHD/​​
İnstagram: https://www.instagram.com/herseydahil...​
Web site: http://www.herseydahilhd.com/​​

► Herşey Dahil olarak size YouTube'da en bilgilendirici büyüleyici ve çekici videoları getirmeyi hedefliyoruz. Destekleriniz için teşekkürler :)

Sponsorluk, reklam, teklif, şikayet, soru ve görüşleriniz için bir alttaki e-posta adresine mesaj yollayabilirsiniz.
[email protected]

► Daha fazla video;
► https://www.youtube.com/watch?v=jDE38...​
► https://www.youtube.com/watch?v=tpgMi...​

► Genelelikle kullandığım Kaynak siteler
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
► herseydahilhd.com
► line.do
► wikipedia.org
► future.wikia.com
► faturetimeline.net
► humanknowledge.net
► preceden.com
► youtube.com
► onedio.com
► newsner.com
► webtekno.com

► Music : İncompetech.com

♦ Yasal Uyarı ♦

Videoların başka sitelerde yüklenmesi ve ticari amaçla kullanılması kesinlikle yasaktır. Paylaşılması durumunda telif hakların korunması kapsamında hakkınızda dava açılabileceğini unutmayınız.
Kategori
En çekici
Etiketler
herşey dahil, bilgi videoları, bilgi
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.