Write For Us

Fransız diplomatın gizli planı ne? - Vatanım Sensin 51. Bölüm

Yükleniyor...
53 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 51. Bölümde barış antlaşması için İzmir'e gelen Fransız heyetinden Monsieur Dule, gizli bir plan yapıyor!

Ankara ile barış antlaşması imzalayacak Fransız heyeti İzmir'dedir. Mustafa Kemal Paşa'dan İzmir'den, Ankara'ya güvenli bir şekilde gitmeleri emredilir. Böylelikle Güney cephesi kapatılacak ve Milli Mücadele için önemli bir adım atılacaktır. Yunan Kumandanı Filippos, Fransız heyeti içinde yer alan Monsieur Dule ile iş birliği yapar. Aslında diplomat olmayan Dule, bir silah tüccarıdır ve Güney cephesine silahların ulaştırılmasını ister. Böylelikle cephe kapanmayacaktır ve barış antlaşması imzalanmayacaktır. Filippos ile yaptığı iş birliği sonrası aralarındaki anlaşmanın bozulması üzerine Dule, Yakup tarafından yakalanır ve gerçekleri itiraf etmek zorunda kalır.


Vatanım Sensin 51. Bölüm Özeti

Mustafa Kemal Paşa'nın verdiği vazifeyi yerine getirmeye çalışan Cevdet, yaşanan cinayetin perde arkasını araştırıyor!

Leon, ölümle pençeleşen Hilal'i hastaneye yetiştirirken her şeyden habersiz Cevdet de, Mustafa Kemal’den mühim bir emir alır. Kızının durumuyla kahrolmasına rağmen vazifesine dönmek zorundadır. Görevi, Güney Cephesi’ni kapatacak barış görüşmeleri için İzmir’den Ankara’ya geçecek Fransız heyetinin güvenliğini sağlamaktır ancak bir cinayet tüm planları altüst eder.

Olaydan şüphelenen Cevdet cinayeti araştırdığında büyük bir komplonun ortasında olduklarını anlar. Şimdi Cevdet Filipos’un hain planını bozmalı ve bu sayede barıştan vazgeçmek üzere olan Fransızları Ankara’ya gitmeye ikna etmelidir.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.