Write For Us

Hindistan’da ölüleri yakacak alan kalmadı I "Kriz demek hafif kalır" - DW Türkçe

E-Commerce Solutions SEO Solutions Marketing Solutions
173 İzlenme
Published
Hindistan yaklaşık 2 haftadır günlük vaka ve vefat sayısında rekorlar kırıyor. Hindistan‘da Pazar günü 400 bin yeni vaka görüldü, bir günde 4 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Toplam enfeksiyon sayısı 20 milyona ulaştı. Bununla birlikte ülkedeki hastanelerde yatak ve tıbbi oksijen kıtlığı devam ediyor. Tıbbi oksijen karaborsada fahiş fiyatlara satılıyor. Morglarda ve krematoryumlarda ise yer kalmadı. Ölüler geçici olarak otopark, park ve diğer boş alanlarda yakılıyor. Başkent Delhi'de ölüleri yakacak alan kalmadı.

Salgını kontrol altına almak için başkent Yeni Delhi dahil, birçok eyalette sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanıyor. Ancak Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Covid-19'la mücadelede rehavete kapılmak ve iç siyasetle ilgili çıkarları sağlık krizinin önünde tutmakla suçlanıyor. Modi, artan vakalara rağmen siyasi mitinglerin ve milyonlarca kişinin katıldığı dini Hindu festivali Kumb Mela'nın düzenlenmesine izin vermişti.

Dünyanın en büyük aşı üreticisi ülkede nüfusunun ancak yüzde 10 ilk doz aşıyı, ve yüzde 1,5'i de ikinci doz aşıyı olabildi ve şu an aşı yapacak yeterli doz yok.

Hindistan’da neler oluyor, yakından bakalım…

YouTube kanalımıza üye olmayı unutmayın!
Kategori
TV Kanalı
Etiketler
Hindistan, Covid 19, Hint varyantı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.