Write For Us

İdam Cezasından Sağ Kurtulan Tek Kişi!

Sponsored Post Vitamin D2 Canada Persia
34 İzlenme
Published
İdam Cezasından Sağ Kurtulan Tek Kişi!

İster inanın ister inanmayın, infazdan sağ kurtulan insanlar var. 17 yaşındaki William Duell, 1740 yılında Londra'da asılacakken hayata geri dönen
İngiliz bir gençti. Hayata döndükten sonra Kuzey Amerika'ya sürgün edildi. Bir de John Babbacombe Lee vardı, üç idamdan kurtulduktan sonra
"Asılamayan Adam" lakabını alan bir başka İngiliz. Daha yakın zamanda, zehirli iğne ile idama mahkum edilen Amerikalı Romell Broom var.
İğneden sağ kurtuldu ve "İdamı Atlatmak" adlı bir kitap yazdı, ancak 2022'de covid hastalığı yüzünden hayatını kaybetti.
Biz bugün en iyi bilinen hayatta kalma hikayelerinden biri olan, kendi idamından kurtulan bir idam mahkumu hakkında konuşacağız.

Kendisi aynı zamanda ABD'de elektrikli sandalyeden kurtulan ilk kişidir. Eskiden idamlar mahkumlar için korkunçtu. Mahkumlar şoka yenik düştükten
sonra hayatlarını kaybediyorlardı. Ne var ki 17 yaşındaki Willie Francis şoka yenik düşmedi. Öncelikle, onu sandalyeye götüren nedenlere bir göz atalım.

Francis 1929 yılında doğan,yoksul bir Afro Amerikalıydı. 1946'da idamı sağ atlattığında pek çok kişi, bu işte "Tanrı'nın mucizesi" olduğuna inanıyordu.
Birincisi, çok gençti ve pek çok insan henüz erkek olmamış bir çocuğun idam edilmesini kınıyordu, ikincisi o dönemde Amerikan adalet sisteminin belirli
ırklardan ve sosyal statülerden insanlara karşı daha katı olduğu biliniyordu. Francis, Louisiana'nın güneybatısında bulunan St. Martinville adlı bir
yerde yaşıyordu. Burası hakkında 40'lı yıllarda yazılmış makalelerde bu kasabanın "beyazlar ve siyahlar için olmak üzere iki bölümden oluştuğu" belirtilmiştir.


Bizi buradan da takip edebilirsiniz.!
Facebook: https://www.facebook.com/HerseyDahilHD/​​
İnstagram: https://www.instagram.com/herseydahil...​
Web site: http://www.herseydahilhd.com/​​

► Herşey Dahil olarak size YouTube'da en bilgilendirici büyüleyici ve çekici videoları getirmeyi hedefliyoruz. Destekleriniz için teşekkürler :)

Sponsorluk, reklam, teklif, şikayet, soru ve görüşleriniz için bir alttaki e-posta adresine mesaj yollayabilirsiniz.
[email protected]

► Daha fazla video;
► https://www.youtube.com/watch?v=jDE38...​
► https://www.youtube.com/watch?v=tpgMi...​

► Genelelikle kullandığım Kaynak siteler
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
► herseydahilhd.com
► line.do
► wikipedia.org
► future.wikia.com
► faturetimeline.net
► humanknowledge.net
► preceden.com
► youtube.com
► onedio.com
► newsner.com
► webtekno.com

► Music : İncompetech.com

♦ Yasal Uyarı ♦

Videoların başka sitelerde yüklenmesi ve ticari amaçla kullanılması kesinlikle yasaktır. Paylaşılması durumunda telif hakların korunması kapsamında hakkınızda dava açılabileceğini unutmayınız.
Kategori
En çekici
Etiketler
herşey dahil, bilgi videoları, bilgi
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.