Write For Us

Melike'nin kıskançlık krizi, çileden çıkardı! - Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. Bölüm

Yükleniyor...
75 İzlenme
Published
Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. Bölümde Mehmed, Melike'nin peşinden av kasrına gelmesi karşısında öfkesini gizleyemiyor!

Sultan Mehmed'e büyük bir aşk besleyen Melike, onun için her şeyi yapmaya hazırdır. Mehmed'in yanında bir cariye olduğunu öğrendiği vakit, Eleni'nin kapısına dayanır. Eleni'nin kim olduğunu ve Mehmed ile ilişkisini sorgulayan Melike, Mehmed'i de görebilmek için av kasrına gitmişti. Zağanos Paşa'ya karşı gelip av kasrında konaklamakta direten Melike, herkesin tepkisini çeker. Mehmed, Çandarlı Halil Paşa'ya Melike ile görüşmek istediğini söyler. Melike Hatun ile Sultan Mehmed Han arasındaki yüzleşme, ilişkilerinin sınırlarını çizmeleri adına mühimdir. Mehmed, sert bir dille Melike'yi uyarır ve bir daha böyle bir şeyle karşılaşmamak istediğini ifade eder.

Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. Bölüm Özeti

Sultan Mehmed, Orhan’ın serbest bırakılmasıyla ağabeyinin öldürülmesi arasında derin bir alaka olduğuna kanaat getirir!

Zağanos Paşa, sakladığı sırrın Mehmed tarafından keşfedilmesi endişesiyle son bir hamle yapar. Ama, bu hamle onu Çandarlı Halil Paşa’nın eline düşürecektir.

Bu esnada Konstantiniyye’den, Mara Hatun’la ilgili gelen haber Sultan Mehmed’i harekete geçmeye zorlar. Sultan Mehmed ve İmparator Konstantinos tekrar karşı karşıya geleceklerdir.

Mehmed Bir Cihan Fatihi, heyecan dolu yeni bölümüyle Salı akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım : O3 Medya

Yönetmen : Cevdet Mercan

Yapımcı : Onur Güvenatam

Senaryo : Ercan Mehmet Erdem

Görüntü Yönetmeni : Volkan Aslan

Genel Sanat Yönetmeni : Nilüfer Çamur

Dekor Tasarım : Hakan Yarkın

Kostüm Tasarım : Gülümser Gürtunca

Başlık Tasarım : Mücella Mert

Müzik : Aytekin Ataş

Oyuncular : Kenan İmirzalıoğlu (Mehmed), Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa), Gürkan Uygun (Delibaş), Büşra Develi (Eleni), Hazal Filiz Küçükköse (Melike),Ertan Saban (İmparator Konstantinos), Funda Eryiğit (Evdokya), Sedef Avcı (Leyla), İsmail Demirci (Şehzade Orhan), Atsız Karaduman (Zağanos Paşa), Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa), Kaan Çakır (İshak Paşa), Meral Çetinkaya (Daye Hatun), Altan Erkekli (Mimar Muslihuddin), İdil Fırat (Mara Hatun), Toprak Sağlam (Teodora), Serdar Orçin (Demetrios), Yavuz Sepetçi (Notaras), Leyla Tanlar (Esleme), Mert Yazıcıoğlu (Korkut), Taner Birsel/Konuk Oyuncu (Sultan II. Murad)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.