Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
902 İzlenme
Salih Yüce, "Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği" ve "Genç Brikim Derneği" Başkanıdır. "Amerikan Toplumunda Göç ve Kültürel Çeşitliliğin Yönetimi" konulu "Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı"na 2011 yılında katılmıştır. Bu ziyaret sırasında ABD'de sivil toplumun çok aktif olduğunu hemen farketmiş ve kasırga sırasında ABD'deki etkili afet yönetimini yerinde gözlemlemiştir.

Türkiye'ye döndükten sadece dokuz gün sonra Van Depremi olmuş ve ABD'de öğrendiği becerileri burada uygulamıştır. ABD'deki planlı ve programlı çalışmaları örnek almış ve bunları Türkiye'deki çalışmalarına yansıtmıştır.Bunun sonucu olarak toplumun kendisine güveni artmış ve Ulusal Kanser Dayanışma Kurulu Üyeliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Kurul Üyeliği ve Muş Sivil Toplum Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçilmiştir.

Salih Yüce kendi kariyerinde önemli etkisi olan ABD Değişim programının adı gibi bir değişim programı olduğunu düşümektedir. Bu nedenle sizlere ABD değişim programlarına katılmayı tavsiye etmektedir.

#IVLP programı ile ilgili daha fazla bilgi için: http://eca.state.gov/ivlp
_________

Turkish Alumnus Salih Yüce Shares with you his US exchange experience

Salih Yüce participated in the U.S. Department of State's International Visitor Leadership Program (IVLP) in a three-week project on "Managing Migration and Diversity Issues in U.S. Society", which took place in the United States, September 26 to October 14, 2011.

Upon his return to Turkey, he started implementing the concepts and skills that he learned during his U.S. exchange program as well as sharing them with public officials, NGO leaders and his colleagues. Just nine days after his return to Turkey, an earthquake hit the Van province of Turkey and its aftershocks affected much of eastern Turkey, demolishing hundreds of buildings and burying numerous victims under the rubble. Salih was the leader of the first intervention team to set up tents for earthquake victims.
Kategori
Belgesel

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.