Write For Us

Haçlı Birliği toplanacak mı? - Mehmed Bir Cihan Fatihi 3. Bölüm

Yükleniyor...
Google Rank
63 İzlenme
Published
Mehmed Bir Cihan Fatihi 3. Bölümde Bizans İmparatoru Konstantinos, Katolik Kilisesi ile birleşmek için adım atıyor!

Mehmed'in en büyük hayalinin Konstantiniyye olduğunu bilen Bizans İmparatoru Konstantinos, şehri savunmanın yanı sıra Mehmed'i tahttan indirmenin de hesaplarını yapar. Konstantinos, Katolik ve Ortodoks kiliselerinin birleşmesini ve bunun neticesinde daha güçlü olmayı hedefler. Fakat Bizans halkının karşı çıktığı bu hadise başta keşiş Gennadios'un tepkisini çeker ve halka konuşmalar yapar. Eleni de yaşanacak kaosu Mehmed'e haber verir ve Mehmed, Gennadios ile iş birliği yapar. Konstantiniyye'ye gelen Papa, Konstantinos ile kiliselerinin birleşmesi için harekete geçer. Gennadios'un da öldürülmesi emredilir. Mehmed ve Delibaş'ın yardımıyla kurtulan Gennadios, Konstantinos'un karşısına çıkar ve son kozunu kullanır.

Mehmed Bir Cihan Fatihi 3. Bölüm Özeti

Konstantinos, Haçlı Birliği yaratmak için harekete geçiyor!

Sultan Mehmed, gizli kapılar ardında Konstantiniyye’nin fethi için çalışmaya devam etmektedir. Çandarlı'nın ise Sultan Mehmed’i zapturapt altına almak için başka hesapları vardır. Bu hesaplardan Sultan Mehmed’in annesi yerine koyduğu Mara Hatun da nasibini alacaktır.

Ama fetih yolundaki en büyük tehlike bu değildir. Konstantinos yeni bir Haçlı birliği yaratmak niyetindedir. Bunu engellemek isteyen Sultan Mehmed, kimsenin aklına gelmeyecek, son derece tehlikeli bir işe girişecektir.

Mehmed Bir Cihan Fatihi, heyecan dolu yeni bölümüyle Salı akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım : O3 Medya

Yönetmen : Cevdet Mercan

Yapımcı : Onur Güvenatam

Senaryo : Ercan Mehmet Erdem

Görüntü Yönetmeni : Volkan Aslan

Genel Sanat Yönetmeni : Nilüfer Çamur

Dekor Tasarım : Hakan Yarkın

Kostüm Tasarım : Gülümser Gürtunca

Başlık Tasarım : Mücella Mert

Müzik : Aytekin Ataş

Oyuncular : Kenan İmirzalıoğlu (Mehmed), Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa), Gürkan Uygun (Delibaş), Büşra Develi (Eleni), Hazal Filiz Küçükköse (Melike),Ertan Saban (İmparator Konstantinos), Funda Eryiğit (Evdokya), Sedef Avcı (Leyla), İsmail Demirci (Şehzade Orhan), Atsız Karaduman (Zağanos Paşa), Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa), Kaan Çakır (İshak Paşa), Meral Çetinkaya (Daye Hatun), Altan Erkekli (Mimar Muslihuddin), İdil Fırat (Mara Hatun), Toprak Sağlam (Teodora), Serdar Orçin (Demetrios), Yavuz Sepetçi (Notaras), Leyla Tanlar (Esleme), Mert Yazıcıoğlu (Korkut), Taner Birsel/Konuk Oyuncu (Sultan II. Murad)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.