Write For Us

Hilal ölecek mi? - Vatanım Sensin 50. Bölüm

E-Commerce Solutions SEO Solutions Marketing Solutions
207 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 50. Bölümde Hilal, Yunan askeri Adonnis'in sıktığı kurşunla yere yığılıyor; Leon onu kurtarmaya çalışıyor!

Hilal ile Leon'un evlendiğini öğrenen Filippos ve Adonnis, Hilal'i ortadan kaldırmanın planlarını yapmıştı. Hilal'i uzun bir süreden beri izleyen Adonnis, onu öldürmek için doğru anı bekliyordu. Hilal ve kuvvacı arkadaşlarının yardım için kıyafet topladıkları gece, Adonnis sinsi planını devreye sokar. Hilal'i tek başına sokakta yakalar ve sıktığı kurşunla onu vurur. Hilal, neye uğradığını şaşırır ve kanlar içinde yere yığılır. Hilal'den haber alamayan Leon da onu aramaya çıkmıştır. Yerde yatarken gördüğü Hilal'in yanına koşan Leon, büyük bir çaresizliğe bürünmüştür.

Vatanım Sensin 50. Bölüm Özeti

İzmir’i Filippos’a teslim etmeyen Türkler, İnönü’den gelen ikinci zafer haberiyle bir müjde daha almışlardır!

Harbin henüz bitmediğinin farkında olan Azize ise civar köylerdeki muhtaç kadınlara yardım edebilmek için dostlarıyla yola düşer. Bu yolda, mağlubiyetin etkisiyle çığrından çıkmış Yunan askerleriyle karşı karşıya gelecektir. İnönü hezimeti yüzünden şehre gelen Yunan Kralı Konstantin, Filippos’a ordunun geri çekilmesini emreder.

Bu gelişmeyle umutlanan Cevdet, kaçan Yunan ordusuna nihai darbeyi indirmek için İsmet Paşa’yla görüşüp taarruz için doğru zamanın geldiğini söyler. Lakin son anda ortaya çıkardığı bir bilgi, her şeyden habersiz İzmir’e doğru yürüyen Türk Ordusu'nun kaderini tayin edecektir.

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.