Write For Us

İngiliz ajanın foyası ortaya çıktı! - Vatanım Sensin 47. Bölüm

E-Commerce Solutions SEO Solutions Marketing Solutions
185 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 47. Bölümde Cevdet, İngiliz Charles Hamilton'ın arkasından çevirdiği oyunları öğreniyor; adını temize çıkarabilmek için cezasını veriyor!

İnfazdan kurtulmayı başaran Cevdet, olay yerinden kaçar. İngiliz ajan Charles Hamilton'ın yanına gider. Karşısında Cevdet'i gören Hamilton, kaçmasına şaşırır. Cevdet, aynı tarafta mücadele ederken Hamilton'ın arkasından çevirdiği oyunlara anlam veremez ve kendisine ihanet ettiğini düşünür. Kıyıdaki onlarca kadının öldürülmesi karşısında hiçbir şey yapmayan Hamilton, Yunan askeri Spiros'un da itirafını engellemek için öldürmüştü. Cevdet için intikam zamanı gelir ve Hamilton'ı öldürür. Bu aynı zamanda Cevdet'in, Yunan Ordusu'na yeniden dönmesi için büyük bir fırsattır. Zira Charles Hamilton'ın, Ankara ile iş birliği içinde olduğu ortaya çıkar ve Cevdet aklanmayı başarır.

Vatanım Sensin 47. Bölüm Özeti

İdama mahkum edilen Cevdet, canından önce vatan için son hamlesini yapma niyetindedir!

Türkler namına çalıştığı haberi hem ailesinde hem de orduda infiale yol açan Cevdet, mahkeme huzuruna çıkartılır. Filippos onu idam etmeden önce öğrenebildiği her şeyi öğrenmek niyetindedir. Cevdet’in aklı ise kendi canından ziyade Yunan Ordusu'nun cepheye sevkine engel olamadığı toplarındadır.

Cevdet’in temize çıkması ve topların imha edilmesi gerekirken, Yakup ve Charles’ın seçenekleri birer birer tükenmektedir. Azize ve Hilal, ölüme giden Cevdet için çırpınırken işkence altındaki Cevdet, Charles hakkında hiç ummadığı bir gerçeği öğrenir. Ölümün nefesini ensesinde hisseden Cevdet'in tüm bu felaketleri durdurmak için tek bir hamle yapacak vakti kalmıştır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.