Write For Us

Korkut, Çandarlı'nın tuzağına düşüyor! - Mehmed Bir Cihan Fatihi 4. Bölüm

Yükleniyor...
christmas sale Entertainment MindGames
94 İzlenme
Published
Mehmed Bir Cihan Fatihi 4. Bölümde Esleme, Korkut için endişeleniyor; ağabeyi Çandarlı Süleyman tuzağa düşürüyor!

Yeniçeri olan Korkut, gizlice Veziriazam Çandarlı Halil Paşa'nın kızı Esleme ile görüşür. Genç aşıklar, herkesten gizledikleri ilişkilerinin tehlikeye girdiğinin farkındadırlar. Çandarlı Halil Paşa'nın oğlu Süleyman, Korkut'a bir oyun oynar. Süleyman'ın öldürdüğü Firuze Hatun'un ölümü onun üzerine atılır. Yalnızca Esleme'den vazgeçerse bu suçlamadan kurtulabileceği söylenir. Süleyman, Korkut'u suçlamaya devam eder ve idamı için uygun ortamı ayarlamaya çalışır. Çandarlı Halil Paşa, kızı Esleme ile yüzleşir ve bu ilişkinin sonlanması için harekete geçer.

Mehmed Bir Cihan Fatihi 4. Bölüm Özeti

Melike'nin, Mehmed'i kazanabilmek için verdiği mücadele, Mehmed'in sırrını ortaya çıkarıyor!

Sultan Mehmed’in hamlesi ile Haçlı birliğinin sağlanamaması Bizans Sarayı’nı karıştırmıştır. Yaşanan olaylar sonrasında Konstantinos’un emriyle kapıları kapatılan şehirde bulunan bütün Türkler, Bizans askerleri tarafından sorguya çekilmektedirler. Sultan Mehmed ve Delibaş’ın yakalanması an meselesidir, şehirde kapana kısılmışlardır adeta. Öte yandan Edirne’de Melike’nin kıskançlığına yenilerek yaptığı hamle; Sultan Mehmed’in herkesten gizlediği sırrını öğrenmesine sebep olur. Melike’nin öğrendikleri Çandarlı Halil Paşa’yı da harekete geçirecektir. Sultan Mehmed’in etrafındaki çember, hem Edirne’de, hem Konstantiniyye’de giderek daralmaktadır.

Mehmed Bir Cihan Fatihi, heyecan dolu yeni bölümüyle Salı akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım : O3 Medya

Yönetmen : Cevdet Mercan

Yapımcı : Onur Güvenatam

Senaryo : Ercan Mehmet Erdem

Görüntü Yönetmeni : Volkan Aslan

Genel Sanat Yönetmeni : Nilüfer Çamur

Dekor Tasarım : Hakan Yarkın

Kostüm Tasarım : Gülümser Gürtunca

Başlık Tasarım : Mücella Mert

Müzik : Aytekin Ataş

Oyuncular : Kenan İmirzalıoğlu (Mehmed), Çetin Tekindor (Çandarlı Halil Paşa), Gürkan Uygun (Delibaş), Büşra Develi (Eleni), Hazal Filiz Küçükköse (Melike),Ertan Saban (İmparator Konstantinos), Funda Eryiğit (Evdokya), Sedef Avcı (Leyla), İsmail Demirci (Şehzade Orhan), Atsız Karaduman (Zağanos Paşa), Burak Tamdoğan (Şahabettin Paşa), Kaan Çakır (İshak Paşa), Meral Çetinkaya (Daye Hatun), Altan Erkekli (Mimar Muslihuddin), İdil Fırat (Mara Hatun), Toprak Sağlam (Teodora), Serdar Orçin (Demetrios), Yavuz Sepetçi (Notaras), Leyla Tanlar (Esleme), Mert Yazıcıoğlu (Korkut), Taner Birsel/Konuk Oyuncu (Sultan II. Murad)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.