Write For Us

Yeni Honda Civic Sedan Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu! Zeytinlikleri Boşalt Yeni Stok KING Geliyor!

E-Commerce Solutions SEO Solutions Marketing Solutions
138 İzlenme
Published
#hondatürkiye #hondacivic2022 #civic2022
Honda Civic Sedan
Honda, modelin yaklaşık 50 yıllık tarihindeki en eğlenceli ve teknolojik açıdan en gelişmiş Civic Sedan'ı ortaya çıkardı. Tamamen yeni 2022 Honda Civic, yüksek teknolojili, insan merkezli bir iç mekanla eşleştirilmiş ve gelişmiş aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmış temiz, modern bir tasarıma sahip. Kasım 2020'de prototip formunda tanıtımı yapılan 11. nesil Civic, yenilik geleneğini, tasarım liderliğini ve sınıfının lideri sürüş dinamiklerini sürdürüyor.

Honda'nın en uzun süredir devam eden otomotiv isim plakası olan Amerikalılar, 1973'ten beri 12 milyondan fazla Civic satın aldı ve son 48 yılda Amerika'da en çok satan üç binek otomobilden biri oldu. Son beş yılda 1,7 milyondan fazla satış yapan Civic, 10'unun lansmanından bu yana ilk kez alıcıları, Y kuşağı, Gen Z ve çok kültürlü müşterileriyle, otomobil veya hafif kamyon olmak üzere Amerika'nın 1 numaralı modeli olmuştur. -gen modeli 2015 yılında.

Daha Sert Gövde Yapısı Dinamikleri ve Güvenlik Performansını İyileştirir

11. nesil Civic gövde yapısı, önceki nesle göre burulma sertliğinde yüzde 8 ve bükülme sertliğinde yüzde 13 iyileşme ile Civic tarihindeki en sert yapıdır. Daha sert yapı, sürüş, kullanım ve NVH'deki iyileştirmeleri destekler.

Yeni nesil Honda'nın Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği ™ (ACE ™) yapısı, ek ağırlığı en aza indirirken mevcut ve beklenen gelecek çarpışma standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, alüminyum ve çeşitli derecelerde yüksek mukavemetli çelik gibi hafif malzemelerin yoğun kullanımının yanı sıra genişletilmiş yapısal yapıştırıcı uygulamasıyla elde edilir.

Yeni, daha sert gövde, daha rahat bir sürüş ortamı oluşturmak için yol ve rüzgar gürültüsünün iletimini de azaltır.

Yakıt Verimli, Güçlü Aktarma Organları

Mevcut Honda Civic gibi, 2022 modeli için iki adet 4 silindirli motor sunulacak: Doğal olarak emişli 2.0 litre veya turboşarjlı 1.5 litre. Her ikisi de, her motor için benzersiz şekilde ayarlanmış güncellenmiş bir sürekli değişken otomatik şanzıman (CVT) ile eşleştirilmiştir. Her iki motorun güç dağıtımı, motor sesi, genel iyileştirme ve EPA yakıt ekonomisi değerleri iyileştirilirken, 1.5L de güç çıkışında bir artış elde ediyor.

LX ve Spor donanımlarında standart olan 2.0 litrelik 4 silindirli, 158 beygir gücü 6,500 rpm'de (SAE net) ve 138 lb.-ft. 4,200 rpm'de tork (SAE net). Kısmen yeni bir standart rölanti durdurma sistemi ve yeni bir katalitik konvertör tasarımı sayesinde, yakıt verimliliği ve emisyonlar önemli ölçüde iyileştirildi. Revize edilmiş CVT, mekanik pompa üzerindeki yükü azaltan daha sağlam elektrikli hidrolik pompa ve sürtünmeyi azaltmak için bilyalı yataklı ikincil bir mil kullanarak yakıt verimliliğini artırır. Ayrıca şanzıman, frenleme sırasında erken vites küçültme sağlamak üzere programlanmıştır ve daha tanıdık ve keyifli bir sürüş deneyimi için sert hızlanma altında fiziksel vites değişikliklerini simüle eden revize edilmiş Step-Shift programına sahiptir.
Kategori
Otomobil
Etiketler
honda, civic, honda civic
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.