Write For Us

Yılmaz'ın mektubu Kenan'ın elinde! Bir Umut Yeter 3. Bölüm

Yükleniyor...
Google Rank
65 İzlenme
Published
Bir Umut Yeter 3. Bölümde Yılmaz'ın, Derya'ya yazdığı mektup Kenan'ın eline geçiyor!

Yılmaz'ın, Derya için atölyeye bıraktığı ve içeriğinde çocuğunun yaşadığını itiraf ettiği mektup Kenan'ın eline geçiyor. Derya'nın yardımcısı kız atölyeden resimleri almak için geldiğinde yerde zarfları fark eder. İçlerinde Yılmaz'ın, Derya'ya yazdığı mektup da vardır. Bu zarfları alıp şirkete gelen kız onları Aysel'in odasında unutur. Aysel de önemli olabileceğini düşündüğü mektupları konağa getirir ve Kenan'a teslim eder. Kenan, faturaların olduğu zarfların arasında üstü yazısız zarfı fark eder ve okumaya başlar. Kenan, okudukları karşısında şok olur!

Askerlikten malulen emekli olan Yılmaz, Köyceğiz’in ıssız bir adasında bulunan deniz fenerini kendine sığınak olarak seçtiğinde, yeni ve yalnız bir hayata başladığını düşünüyor olsa da, kısa sürede yanıldığını anlayacaktır.

Hayattan fazla beklentisi olmayan Yılmaz Köyceğiz’de tanıştığı Elif’in yaşam sevincinden öylesine etkilenir ki kısa sürede Elif’in de ısrarı ile iki genç evlenmeye karar verirler. Zaman içinde Elif’in peş peşe yaptığı düşükler evliliklerini sarssa da, hiç beklemedikleri bir zamanda mucizevi şekilde yeni doğmuş bir bebeğin girmesiyle hayatları ters yüz olacaktır.

Elif, bebeği Allah tarafından gönderilmiş bir hediye olarak görürken, Yılmaz bunun yanlış olduğunu biliyordur. Elif’in bebeği bağrına evlat diye basmasıyla birlikte, yıllar boyu sürecek vicdan azabı da başlamıştır artık...

Bir Umut Yeter, Yılmaz’ın vicdan muhasebesi içinde doğru yolu bulma çabası, Elif’in dağılmaması için tutkuyla çabaladığı ailesine olan aşırı düşkünlüğü, evlat acısı ve özlemi içinde hayata tutunmaya çalışan acılı Derya’nın dramını anlatıyor.
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.