Write For Us

Barca'dan, MKC'ye efsane kafa! Muhteşem İkili 1. Bölüm

Yükleniyor...
78 İzlenme
Published
Muhteşem İkili 1. Bölümde, polis akademisinden beri anlaşamayan Barca ve MKC birbirine giriyor!

Yüksel Amir'in iki kafadarı odasına çağırması ve görev değişikliği haberi sonrası ortalık karışıyor. Eşinin de ölümüne neden olan "Denizkızı Dosyası"nın MKC'ye verilmesini duyan Barca çok öfkeleniyor. MKC ise, Barca'ya gol attığını düşünerek bu habere mutlu oluyor. Polis akademisinden beri rekabet içinde olan ikili için bu tarz konular sorunların büyümesi için bir ateş niteliğindedir. İlk hamle Barca'dan geliyor. Barca, MKC'nin arabasını bağlatıyor. Bu durumu gören MKC, soluğu Barca'nın bulunduğu restoranda alıyor. Eski defterlerin açılmasından sonra iki mermi biribirini buluyor. Barca'nın efsaneleşen kafası ile MKC'ye dalması sonucunda mekan savaş alanına dönüyor!

HİKAYE VE KÜNYE:
Biri Anadolu diğeri Avrupa Yakasının en iddialı Organize Şube komiseri olan herkesin soyadı ile hitap ettiği Mert Barca ile Mustafa Kerim Can, teşkilatta bilinen adı ile MKC bir uyuşturucu operasyonu için bir araya gelmek zorunda kalırlar. Operasyon Barca’nın cesareti, MKC’nin zekası ile başarı ile sonuçlanırken, yıllardır birbirinden uzak durmaya çalışan bu iki adam ortak bir düşman edinmiş olur. İki polis, birbirleriyle olan sorunlarını bir kenara bırakmak ve ortak düşmanlarına karşı birlikte savaşmak zorunda kalırlar. Düşmanları çok güçlü, mücadeleleri zorludur ama birbirlerine tahammül etmeleri daha zor olacaktır.
İş hayatında oldukça başarılı iki komiserden Barca, kaybettiği karısının yasını tutarken, MKC ise büyük bir aşkla bağlı olduğu ancak ayrıldığı eski karısını aklından çıkaramamıştır. Barca ve MKC, bir yandan özel hayatlarında aldıkları yaraları sarmak için çabalarken bir yandan da düşmanlarını alt etmek için beraber çalışacaklardır.
Yapım: TMC
Yapımcı: Erol Avcı
Yönetmen: M.Çağatay Tosun
Senaryo: Başar Başaran, Emre Özdur Uygulayıcı
Yapımcı: Engin Sarıal
Müzik: Hasan Özsüt,Işıl Özsüt
Görüntü Yönetmeni: Selim Demiratar
Sanat Yönetmeni: Burhan Türk
2.Yönetmen: Filiz Adıgüzel
Kostüm Tasarım: Yasemin Akdaş Tekel
Oyuncular: İbrahim Çelikkol (Barca), Kerem Bürsin (Mustafa Kerim Can), Özge Gürel (Nilüfer), Öykü Karayel (Yağmur), Engin Şenkan (Feridun Barca), Zafer Algöz (Yüksel), Eren Hacısalihoğlu (Demiray Hazan), Bora Koçak (Semih Karan), Sabahattin Yakut (Volkan Önder), Özbek Kaplan (Metin Meriç), Alper Baytekin (Saffet), Gökay Müftüoğlu (Hasan), Onur Ayçelik (Barbaros), Su Demirel (Yasemin), Fatih Odabaş (Mehmet Kaan Can), Erden Alkan (Sabri Hoca), Alptekin Ertürk (Bekir Hazan)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.