Write For Us

Burada kal, birlikte savaşalım! - Vatanım Sensin 48. Bölüm

Yükleniyor...
70 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 48. Bölümde Atina'ya gitmeye karar veren Leon, Cevdet ile yüzleşiyor; ikili vazifelerinin acı taraflarını konuşuyorlar.

Cevdet'in kuvvacı olduğunu öğrenen Leon, babası Vasili'nin de onun yüzünden öldüğünü anlamıştır. Aklı ve duyguları arasında sıkışıp kalan Leon, Cevdet'e silah çekse de tetiği çekemez. Leon, artık taşıdığı yükleri kaldıramadığını ve Atina'ya gitmek istediğini dile getirir. İstifasını veren Leon ile konuşmak isteyen Cevdet, onu bu kararından vazgeçirmeye çalışır. Leon'un da tıpkı kendisi gibi Yunan Ordusu içinde Bolşevikler için çalıştığını söyleyen Cevdet, aldığı kararı engellemek için uğraşır. İzmir'de birlikte mücadele etmeyi teklif eder.

Vatanım Sensin 48. Bölüm Özeti

Cevdet ile Leon karşı karşıya geliyor; sürpriz bir gelişme yaşanıyor!

Cevdet, Yunan ordusundaki görevine dönmeyi başarırken İsmet Paşa komutasındaki ordunun büyük bir zafer kazanmasına da yardımcı olmuştur. Ancak bu zaferin İzmir'deki yankıları ve beklenmedik bir ölüm şehrin sokaklarını karıştırır. Diğer yandan Leon'un Hilal'e aşkı, Cevdet'in, babasının katili olduğu gerçeği ile sınanacaktır. Leon'u bir yol ayrımına getiren bu sınavın sonucunda bambaşka bir sır ortaya dökülecektir.

Sokak olayları giderek şiddetlenirken şehir yangın yerine dönmüştür. Artık İzmirli her Türk'ün hayatı tehlikededir. Filippos'un şeytani ve sinsi bir planın peşinde olduğunu anlayan Cevdet bu felaketi durdurmak için Ankara'dan gelen yardımı İzmir'e sokmanın bir yolunu bulmalıdır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.