Write For Us

Ünlü " Supremes" grubundan Mary Wilson Türkiye'yi ziyaret etti

Yükleniyor...
Google Rank
512 İzlenme
Published
Ünlü " Supremes" grubunun kurucu vokallerinden Mary Wilson, 19-23 Şubat tarihleri arasında Ankara, Izmir, Adana ve Mersin'de konser verdi. Sahne gösterilerinin yanı sıra atölye çalışmaları yapıp, Afro-Amerikan kültürü konusunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkıda bulundu.

Mary Wilson ve grubu 19 Şubat'ta İzmir'de, Ahmed Adnan Saygun Salonu'nda muhteşem bir konsere imza attı ve aynı gün İKSEV ile ortaklaşa düzenlenen atölye çalışmasına katıldı.

Ankara'da ise 20 Şubat'ta dezavantajlı çocuklarla çalışan bir STK'yı ziyaret etti ve akşam da çok hareketli bir konser ile Ankara'lılara müzik ziyafeti verdi.

Adana ve Mersin'de, Wilson konserler ile beraber çevre okulları ve belediyeleri ziyaret etti .

Mary Wilson konserlerinin yanı sıra, sahip olduğu şöhreti açlığı sonlandırmak yada AIDS konusunda bilincini artırmak ve dünya barışı teşvik etmek için kullanıyor. Türkiye ziyaretinin kapsamında da, Türkiye'de "Afro Amerikan Tarihi Ayı"'na vurgu yaptı. Afro Amerikan Tarihi Ayı, Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl kutlanan, ABD tarihindeki siyah Amerikalıların başarılarını tanıma ve Amerikan tarihi kapsamında Afro Amerikalıların merkezi rolünü tanımlamak için ayrılan bir zamandır.


Fore more Information:

Ankara Amerikan Büyükelçiliği YouTube kanalına hoşgeldiniz. Daha fazla bilgi için:
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.