Write For Us

ABD Büyükelçisi John Bass Anıtkabir'i ziyaret etti

Yükleniyor...
Google Rank
248 İzlenme
Published
ABD'nin yeni Türkiye Büyükelçisi John Bass, bir grup Büyükelçilik çalışanı ile birlikte bugün (21 Ekim 2014) Anıtkabiri ziyaret ederek modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mozalesine çelenk koydu. Büyükelçi Bass Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası, bu yüce ülkenin her köşesinde, toplumunun gücünde, ekonomisinin dinamik yapısında, gururlu ve bağımsız halkının kalbinde kendini göstermektedir.
Onun öğretileri, tüm insanların onurlu ve barış içinde yaşayabileceği bir dünyayı yaratmak için her gün uğraş veren herkes için önem taşımaktadır.
ABD Büyükelçisi olarak, halklarımız arasında daha güçlü anlayış ve saygı bağları kurmaya yönelik çabalarımızı yenilerken; Türk ulusuna ve onların yüce liderine saygılarımı sunmanın onurunu yaşıyorum.
John R. Bass
21 Ekim 2014
**
Ambassador John Bass Visited Anıtkabir
John Bass, the new U.S. Ambassador to Turkey, visited Anıtkabir and laid a wreath at the tomb of Mustafa Kemal Ataturk, the founder and first President of modern Turkey. Ambassador Bass signed the Anıtkabir honor book and wrote:
Mustafa Kemal Atatürk’s legacy is visible throughout this great nation - in the strength of its society, the dynamism of its economy and in the hearts of a proud independent people.
His teachings remain important to all who work every day to create a world in which everyone may live in peace and dignity.
As the US ambassador, I am honored to pay my respects to the Turkish nation and this great leader as we renew our efforts to build stronger ties of understanding and respect between our peoples.
John R. Bass
October 21, 2014
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.