Write For Us

A.B.D. Büyükelçisi John Bass, SUNY mezunlarını evinde konuk etti

Yükleniyor...
Google Rank
95 İzlenme
Published
A.B.D Büyükelçisı Jon Bass, SUNY programı mezunları ve Türkiye’deki çeşitli Üniversitelerden gelen akdemisyenler ile birlikte öğrencileri evinde konuk etti.

Çift diplomaya yönelik Uluslararası Ortak Lisans Programları (UOLP), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na bağlı bir Türk Üniversitesi ile New York Eyalet Üniversitesi Sistemi’ne (SUNY) dahil bir üniversite tarafından ortak olarak yürütülen lisans programlarıdır. Öğrenciler dönüşümlü olarak eğitimlerinin yarısını Türkiye’de, yarısını Amerika’da görürler.

Her programın kendine has eğitim modeli olmasına rağmen, genel olarak öğrenciler lisans eğitimlerinin 1. ve 3. yıllarını Türkiye’deki üniversitelerinde 2. ve 4. yıllarını Amerika’daki üniversitelerinde görmektedirler. Eğitimlerinin 4. yılını Amerika’da tamamlayan öğrenciler Optional Practical Training (OPT) hakkını kullanabiliyorlar. OPT; Amerika Birleşik Devletlerin’de 1 yıllık yasal çalışma iznidir.New York Eyalet Üniversitesi Sistemi’ne (SUNY) dahil bir üniversitede Türkiye’den gelen öğrencilere gerçekten eşsiz bir deneyim sunan program, her geçen gün daha da küreselleşen dünyamızda başarılı olabilmek için yardımcı olabilmeyi amaçlamaktadır.
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.