Write For Us

ABD Büyükelçisi John Bass Ankara'da / U.S. Ambassador to Turkey arrived Ankara

Yükleniyor...
Google Rank
391 İzlenme
Published
Türkiye’nin 57. ABD Büyükelçisi John Bass bugün Ankara’ya geldi. Türkiye’de görev yapacak olan Bass’ın ataması, ABD Senatosu tarafından 17 Eylül 2014 tarihinde onaylandı. 26 yıllık diplomatik kariyeri olan Büyükelçi Bass, beş ABD Başkanı ve dokuz ABD Dışişleri Bakanı ile birlikte çalıştı. ABD Ankara Büyükelçiliği görevine atanmadan önce, Dışişleri Bakanlığı Özel Müşaviri olarak çalışıyordu. John Bass, göreve başlamadan önce hazırlanan tanıtım videosunda “ABD, Türkiye’nin güvenliğine, refahına ve demokratik gelişimine kararlılıkla bağlıdır” dedi.

Bir devlet memuru ile Amerikan Ordusu’na mensup bir hava subayının oğlu olarak New York şehir merkezinin kuzeyinde dünyaya gelen ve büyüyen Bass, Dışişleri Bakanlığı’na katılmadan önce gazete editörü ve siyasi kampanya danışmanı olarak çalıştı. Syracuse Üniversitesi mezunu olan Bass, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. Bass ile kendisi gibi ABD’li bir diplomat olan eşi Holly Holzer Bass’in ,Tiflis’te evlat edindikleri “Tako” adında bir köpekleri vardır.

Büyükelçi John Bass’in Instagram hesabını takip edebilir, kendisinin ofisteki ilk günlerini ve görev süresince paylaşacağı fotoğraflarını görebilirsiniz.

**
The 57th U.S. Ambassador to Turkey, John R. Bass, arrived in Ankara today. Ambassador Bass was confirmed by the U.S. Senate on September 17, 2014. During his 26 year diplomatic career, Ambassador Bass has served five U.S. presidents and nine Secretaries of State. Prior to his assignment as the U.S Ambassador to Turkey, he worked as the State Department’s Executive Secretary, working closely with Secretary John Kerry as his principal adviser. Ambassador John Bass, as the United States senior-most representative in Turkey, is committed to Turkey’s security, prosperity and democratic development.

The son of a public servant and a U.S. Air Force officer, Bass was born and raised in upstate New York. Prior to joining the Foreign Service, Bass worked as a newspaper editor and as a political campaign consultant. A graduate of Syracuse University, he speaks Italian and French. He is married to fellow U.S. diplomat Holly Holzer Bass; they share their home with “Taco,” a Georgian Shepherd they adopted in Tbilisi.

Follow Ambassador John Bass’s Instagram account to see his first days in the office and his life in Turkey.
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.