Write For Us

A.B.D. Büyükelçisi John Bass, "Kadına Karşı Şiddete Son" Mesajı

Yükleniyor...
Google Rank
147 İzlenme
Published
A.B.D. Büyükelçisi John Bass, ‘Cinsiyete Dayalı Şiddetine Karşı 16 Gün Mücadele Adımları’ (The 16 Days of Activism Against Gender-Based Violence) adlı kampanyaya destek vermek ve bu konuda farkındalık yaratmak için bu video mesajını yayınlamıştır.
‘Cinsiyete Dayalı Şiddetine Karşı 16 Gün Mücadele Adımları’ her yıl 25 Kasım’dan (Uluslararası Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü) 10 Aralık’a (İnsan Hakları Günü) kadar olan zaman dilimini ve bu süredeki diğer önemli günleri kapsayan uluslararası bir kampanyadır. Tüm dünyada kadın ve kız çocuklarına karşı şiddete bir son verilmesi yönünde çağrı yapan birey ve gruplar tarafından organizasyon stratejisi olarak kullanılan ‘16 Günlük Kampanya’ ifadesinin kökleri, 1991 yılında, Kadınların Küresel Liderliği Merkezi tarafından düzenlenen ilk Kadın Küresel Liderliği’ne dayanmaktadır.
2013’te, UNiTE kampanyası tüm dünyaya “16 Günde Dünyayı Turunculaştırın” çağrısında bulunmuştur. BM birimleri, sivil toplum örgütleri ve tüm dünyadaki ilgililer, 50’den fazla ülkede, kadın ve kız çocuklarına karşı şiddetin olmadığı bir dünyanım sembolik bir görüntüsünü yaratmayı amaçlayan bu girişim ile son derece yaratıcı ve ilgi çekici bir dizi etkinlikler gerçekleştirerek; meseleye dikkat çekmeyi ve mevcut girişimler ve çözümler için bir tartışma fırsatı yaratmayı başarmışlardır.
UNiTE kampanyasında gerçekleştirilen tüm etkinliklerde; kadın ve kız çocuklarına karşı şiddetin olmadığı bir dünyayı temsil etmesi nedeniyle birleştirici bir tema olarak kullanılan iyimserlik rengi turuncu, resmi renklerden bir tanesi olarak yerini almıştır.
Siz de bu konuda görüşlerinizi belirtmek ve farkındalık yaratmak için #orangeurhood in #16days etiketleri ile sosyal medya kanallarında paylaşımlarda bulunabilir, aynı etiketler ile duyurusu yapılan çevrimiçi ya da dışı etkinliklere aktif olarak katılabilirsiniz. Kadına karşı şiddete son vermek için siz de bize katılın.
****
The 16 Days of Activism Against Gender-Based Violence is an international campaign which takes place each year, and runs from 25 November, (International Day for the Elimination of Violence against Women), to 10 December (Human Rights Day), also encompassing other important key dates. The ‘16 Days Campaign’ is used as an organizing strategy by individuals and groups around the world to call for the elimination of violence against women and girls. It originated from the first Women's Global Leadership Institute coordinated by the Center for Women's Global Leadership in 1991.
In 2013, the UNiTE campaign launched a global call for action to “Orange the World in 16 Days.” UN entities, civil society organizations and individuals across the world led an array of creative and highly visible events in over 50 countries, which drew attention to the issue and created opportunities for discussion around current initiatives and solutions. The initiative aimed to create the symbolic image of a world free from violence against women and girls.
The colour orange was a uniting theme which ran through all events as one of the official colours of the UNiTE campaign, and as a bright and optimistic colour, representative of a world free from violence against women and girls.
You too can actively participate and voice your concerns, suggestions by using the #orangeurhood in #16days hashtags. By using the same hashtags you can also follow online and offline meetings on the topic of ending violence against women. Join us to stop violence against women.
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.