Write For Us

Vatanım Sensin 53. Bölüm

Yükleniyor...
Google Rank
128 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 53. Bölümde Türk Ordusu için geri çekilme kararı alınıyor; Yunanlar Eskişehir’e dayanıyor!

Yunan Kumandanı Filippos, Türk Ordusu’nun içine yerleştirdiği ajanla birlikte iki cephede savaşmasını sağlar. Ayrıca ordu içinde çıkan kargaşadan yararlanmak isteyen Filippos, adım adım amacına doğru ilerler. Yunan Ordusu, işgalci devletlerin desteğiyle Kütahya’yı ele geçirirler. Eskişehir’e doğru ilerleyen Yunanlara karşı Ankara Hükümeti, yeni bir karar alır. Bu karar, Türk Ordusu’nun aldığı zararlardan sonra geri çekilmesidir.

İsmet Paşa’nın başında olduğu ordu için savaşın en zor kısmı gelip çatmıştır. İsmet Paşa, Cevdet’e kritik bir vazife verir. İsmet Paşa, Eskişehir’e giden yolların birinde boğazda bir karakol olduğunu belirtir. Yunan birliklerinin o yoldan karakola getirilmesini ister. Türk askerlerini de önemli bir sınav beklemektedir. Yunan Ordusu’nun sonraki hamlelerini engelleyebilmek için Türk askerlerinin üzerine ateş emri vermek zorunda kalacaktır. Cevdet, bu vazife karşısında güçlükle durmaya çalışırken, İzmir’deki savaş ortamı giderek şiddetini arttırır.

KÜNYE:
Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.