Write For Us

Yunan Ordusu hain bir plan yapıyor! - Vatanım Sensin 51. Bölüm

Yükleniyor...
11.11 Single Day
72 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 51. Bölümde Yunan Kumandanı Filippos, her şeyin planları dahilinde seyrettiğini ifade ediyor; Doğu Cephesi için harekete geçiliyor!

Mustafa Kemal Paşa'dan gelen emir doğrultusunda Cevdet, Fransız Heyeti'nin güvenli bir şekilde Ankara'ya gitmelerine yardımcı olacaktır. Bu sayede Fransızlar ile imzalanacak barış antlaşması, Güney cephesinin de kapanmasını sağlayacaktır. Milli Mücadele'nin gidişatı için çok önemli olan hadisenin arkasında başka planlar yatmaktadır. Filippos ile durumu değerlendiren Cevdet, hakikati öğrenir. Filippos, silahları Doğu cephesinin kapanmaması için kullanacaktır. Kazım Paşa'nın kendisinin karşısına çıkamayacağını ifade eden Filippos, Türklerin iki cephede savaşmaları için büyük bir uğraş vermektedir.

Vatanım Sensin 51. Bölüm Özeti

Mustafa Kemal Paşa'nın verdiği vazifeyi yerine getirmeye çalışan Cevdet, yaşanan cinayetin perde arkasını araştırıyor!

Leon, ölümle pençeleşen Hilal'i hastaneye yetiştirirken her şeyden habersiz Cevdet de, Mustafa Kemal’den mühim bir emir alır. Kızının durumuyla kahrolmasına rağmen vazifesine dönmek zorundadır. Görevi, Güney Cephesi’ni kapatacak barış görüşmeleri için İzmir’den Ankara’ya geçecek Fransız heyetinin güvenliğini sağlamaktır ancak bir cinayet tüm planları altüst eder.

Olaydan şüphelenen Cevdet cinayeti araştırdığında büyük bir komplonun ortasında olduklarını anlar. Şimdi Cevdet Filipos’un hain planını bozmalı ve bu sayede barıştan vazgeçmek üzere olan Fransızları Ankara’ya gitmeye ikna etmelidir.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.