Write For Us

Amerikalı Şef Marc Murphy'nin Ankara Ziyareti / Chef Marc Murphy's Ankara Visit

Yükleniyor...
Google Rank
95 İzlenme
Published
Amerikalı Şef Marc Murphy, 4-5 Ekim tarihlerinde Ankara’daydı. Ankara’nın sunduğu lezzetleri Şef Ömür Akkor ile keşfeden Marc Murphy, bir çok “tatlı” anıya sahip oldu.

Marc Murphy, 4 Ekim Pazar akşamı, ABD Büyükelçiliği Başmüsteşarı Larry Mandel’in konutunda düzenlenen etkinlikte ABD Değişim Programlarına katılmış olan mezunların hazırladıkları yemekleri tadarak Türk yemekleri konusunda daha da detaylı bilgi sahibi oldu.

Ziyaretinin ikinci gününde Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu’da Atatürk ve Zübeyde Hanım Anadolu Teknik Meslek Liseleri öğrencileriyle birlikte risotto yemeğini yaptı. Ankara’nın yerel markasında döner dürümü tatma şansını yakalayan Murphy, ziyaretinin son gününde Sheraton Oteli’nde yapılan bir demoda Amerika’daki yemeklerde sıklıkla kullanılan turna yemişi ve yaban pirincini kullanarak basın mensuplarına özel olarak bir yemek hazırladı.

****
American Chef Marc Murphy visited Ankara between the dates of October 4-5, 2015. Together with Turkish Chef Omur Akkor, Muphy discovered new tastes that city of Ankara offers and took home some “sweet” memories.
On October, 4 Sunday, Murphy attended a special event took place at U.S. Embassy Ankara’s Deputy of Chief of Mission Larry Mandel’s residence where U.S. exchange program alumni showcased their cooking skills to the guest of honor Murpyh.
The next day, Murphy went to Bilkent University where he cooked risotto together with vocational school students. His last day ended with tasting another local food and cooking for Turkish press members at Sheraton Ankara during which Murphy used ingredients frequently used in the States such as cranberries and wild rice.
Kategori
Belgesel
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.