Write For Us

Azize, yavrusuna kavuşuyor! - Vatanım Sensin 45. Bölüm

Yükleniyor...
76 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 45. Bölümde İzmir'den giderken tesadüf eseri kucağına aldığı bebeğin, oğlu Mehmet olduğunu anlayan Azize duygusal anlara sebep oluyor.

İlaç götürmek için gittikleri kıyıda Yunan askerlerinin saldırısına uğrayan Azize, bebeği Mehmet'in de öldüğünü düşünüyordu. Halbuki o esnada Yunan askerlerinden Spiros, bebeği ormanın derinliklerinde bir ağaç kavuğuna saklamıştı. Daha sonra bebek, İzmir'de açılan yetimhanenin önüne bırakılmıştı. Hilal ve Yıldız, bebeği kimsesiz sanmışlar ve büyütmeye başlamışlardı. Yunanistan'da yaşayan varlıklı ailelerden biri Mehmet'i evlatlık almak istemişti. İzmir'den giderlerken Azize de onların yardımıyla şehir dışına çıkmayı amaçlar. Bebeğin devamlı ağlaması üzerine Azize, onu susturmayı başarır ve kendi bebeği Mehmet olduğunu anlar. Azize, bu durumu ilk olarak Cevdet ile paylaşır. Kızları ve Hasibe ana inanmamakta güçlük çekse de tüm aile yeniden bir araya gelirler.

Vatanım Sensin 45. Bölüm Özeti

Filippos, zaferin keyfini çıkarıyor; Cevdet büyük felaketi önlemeye çalışıyor!

Cevdet'in Yunan taarruzu karşısında son çare olarak gördüğü Dağıstanlı, ihanetiyle Türk ordusunun acı bir mağlubiyet yaşamasına sebep olmuştur. Azize bu şartlar altında Cevdet'i, suçluluk duygusuyla saplandığı karanlıktan çıkarabilecek yegane mucizeyle İzmir'e döner.

Filippos zaferinin tadını çıkarır ve Mustafa Kemal halka moral vermek için Batı Cephesi'ni ziyaret etme kararı alırken, Cevdet de Dağıstanlı'ya yaptıklarının bedelini ödetmek için bir plan yapar. Ancak başına gelenlerden Mustafa Kemal'i sorumlu tutan Dağıstanlı'nın sessizce gitmeye niyeti yoktur. Cevdet, Dağıstanlı en büyük günahını işlemeden onu durdurmak için zamanla yarışırken hiç beklemediği bir tehlike de ona doğru yaklaşmaktadır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.