Write For Us

Hilal'e gizli yardım eli! - Vatanım Sensin 45. Bölüm

Yükleniyor...
christmas sale Entertainment MindGames
104 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 45. Bölümde Hilal, kitapçıda Halit Ziya Uşaklıgil'in yeğeni Latife ile tanışıyor!

Hilal, hayranı olduğu Halit Ziya Uşaklıgil'in yeğeni Latife ile kitapçıda tanışır. Halit Ziya'nın büyük bir hayranı olduğunu dile getiren Hilal, Latife ile kısa sürede arkadaşlık kurar. Bu arkadaşlık üzerine Latife, Halit Ziya'nın son kitabını hediye eder. Latife ile daha sonra bir kafede buluşan Hilal'in bir arzusu olur. Hilal, annesi Azize'nin kalacak bir yere ihtiyacı olduğunu ifade eder. Kuvayı milliye ile ilgili bu husus, Latife'nin de ilgisini çeker ve ailesine ait olan evlerden birini Azize ve bebeği için tahsis eder. Azize, bu zor günlerde gelen yardımdan ötürü çok müteşekkir olur.

Vatanım Sensin 45. Bölüm Özeti

Filippos, zaferin keyfini çıkarıyor; Cevdet büyük felaketi önlemeye çalışıyor!

Cevdet'in Yunan taarruzu karşısında son çare olarak gördüğü Dağıstanlı, ihanetiyle Türk ordusunun acı bir mağlubiyet yaşamasına sebep olmuştur. Azize bu şartlar altında Cevdet'i, suçluluk duygusuyla saplandığı karanlıktan çıkarabilecek yegane mucizeyle İzmir'e döner.

Filippos zaferinin tadını çıkarır ve Mustafa Kemal halka moral vermek için Batı Cephesi'ni ziyaret etme kararı alırken, Cevdet de Dağıstanlı'ya yaptıklarının bedelini ödetmek için bir plan yapar. Ancak başına gelenlerden Mustafa Kemal'i sorumlu tutan Dağıstanlı'nın sessizce gitmeye niyeti yoktur. Cevdet, Dağıstanlı en büyük günahını işlemeden onu durdurmak için zamanla yarışırken hiç beklemediği bir tehlike de ona doğru yaklaşmaktadır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.