Write For Us

Leon'dan şaşırtan Hilal itirafı! - Vatanım Sensin 48. Bölüm

Yükleniyor...
Google Rank
148 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 48. Bölümde Leon, Hilal'i tutuklandığını görür ve herkesi şaşırtan bir itirafta bulunur.

Leon, babası Vasili'nin Cevdet yüzünden öldüğünü öğrenmiştir. Yunan Ordusu içinde Türk halkı için mücadele eden Cevdet'i ihbar etmemesi, Leon'u büyük bir ikileme düşürür. Babasının intikamını alamamıştır ve kendisinin de Bolşeviklerden olduğu gerçeği karşısında ne yapacağını bilemez. Leon, her şeyi arkasında bırakıp Atina'ya dönmeye karar verir. Hilal'e olan aşkından vazgeçmek zor olsa da en iyi kararı verdiğini düşünür. Limanda Atina'ya gideceği gemiyi beklerken vazgeçer ve Hilal'in tutuklandığını görür. Leon, tutuklayan askerleri durdurmak istese de Filippos'un emri hatırlatılır. Leon, Hilal ile evlendiğini ve derhal bırakmalarını emreder. Leon'un bu itirafı, başta Yunan Kumandanı Filippos olmak üzere tüm Yunan Ordusu tarafından öğrenilir.

Vatanım Sensin 48. Bölüm Özeti

Cevdet ile Leon karşı karşıya geliyor; sürpriz bir gelişme yaşanıyor!

Cevdet, Yunan ordusundaki görevine dönmeyi başarırken İsmet Paşa komutasındaki ordunun büyük bir zafer kazanmasına da yardımcı olmuştur. Ancak bu zaferin İzmir'deki yankıları ve beklenmedik bir ölüm şehrin sokaklarını karıştırır. Diğer yandan Leon'un Hilal'e aşkı, Cevdet'in, babasının katili olduğu gerçeği ile sınanacaktır. Leon'u bir yol ayrımına getiren bu sınavın sonucunda bambaşka bir sır ortaya dökülecektir.

Sokak olayları giderek şiddetlenirken şehir yangın yerine dönmüştür. Artık İzmirli her Türk'ün hayatı tehlikededir. Filippos'un şeytani ve sinsi bir planın peşinde olduğunu anlayan Cevdet bu felaketi durdurmak için Ankara'dan gelen yardımı İzmir'e sokmanın bir yolunu bulmalıdır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.