Write For Us

Cevdet'i infazdan kim kurtardı? - Vatanım Sensin 47. Bölüm

Yükleniyor...
christmas sale Entertainment MindGames
84 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 47. Bölümde yakalanan Cevdet, Yunan Ordusu'na ihanetten infaza mahkum ediliyor; infaz sırasında beklenmeyen olaylar yaşanıyor!

İzmir'e gelen Yunan Albay Adonis, Cevdet'in peşine düşer. Cevdet'in, İsmet Paşa ile görüştüğünü Yunan Kumandanı Filippos'a iletir. Bu havadis Filippos'u çılgına döndürür. Zira İzmir'de iş birliği yaptıkları Cevdet'in kendilerine ihanet ettiğini öğrenmişlerdir. Filippos, Cevdet'in yakalanmasını emreder. Yakalanan Cevdet, hapisteyken işkenceye maruz kalır. Hakkında infaz kararı çıkartılır ve ne yapacağını bilemez. Azize, bu durumu kabullenemez ve tüfeğiyle infaz yerine gelir. Bolşevikler'in de planı vardır. Cevdet'i kurtarmak için harekete geçerler. İnfaz sırasında Albay Adonis vurulur ve yaşanan karmaşada Cevdet, kaçmayı başarır.

Vatanım Sensin 47. Bölüm Özeti

İdama mahkum edilen Cevdet, canından önce vatan için son hamlesini yapma niyetindedir!

Türkler namına çalıştığı haberi hem ailesinde hem de orduda infiale yol açan Cevdet, mahkeme huzuruna çıkartılır. Filippos onu idam etmeden önce öğrenebildiği her şeyi öğrenmek niyetindedir. Cevdet’in aklı ise kendi canından ziyade Yunan Ordusu'nun cepheye sevkine engel olamadığı toplarındadır.

Cevdet’in temize çıkması ve topların imha edilmesi gerekirken, Yakup ve Charles’ın seçenekleri birer birer tükenmektedir. Azize ve Hilal, ölüme giden Cevdet için çırpınırken işkence altındaki Cevdet, Charles hakkında hiç ummadığı bir gerçeği öğrenir. Ölümün nefesini ensesinde hisseden Cevdet'in tüm bu felaketleri durdurmak için tek bir hamle yapacak vakti kalmıştır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi), Seher (Şükran Ovalı)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.