Write For Us

Cevdet'i kahreden olay ne? - Vatanım Sensin 53. Bölüm

Yükleniyor...
christmas sale Entertainment MindGames
71 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 53. Bölümde Cevdet, yaptıklarının yükünü taşıyamıyor; savaş giderek şiddetini arttırıyor!

Cevdet, İsmet Paşa ile yaptığı plan dahilinde Yunan Ordusu'nun, Türk askerlerinin bulunduğu karakola saldırmasını sağlar. Çatışma alanına gelen Yunan Kumandanı Filippos, topların da getirildiğini söyler. Bu haber, Cevdet'i büyük bir şaşkınlığa uğratır. Zira bu tüm Türk askerlerinin ölmesine sebep olur. Üstelik Cevdet, Eskişehir'in işgal edilmesiyle kendisine madalya takılacağını öğrenir. Bu yükü kaldıramayan Cevdet, zor zamanlar geçirir. Azize ise verdiği gizli mücadelesinin devam etmesi gerektiğini yineler. Cevdet, masum genç askerlerin ölmesinden kendisini sorumlu tutarken, içinde yaşadığı acıya daha fazla tahammül edememektedir.

Vatanım Sensin 53. Bölüm Özeti

Yunan Ordusu, Kütahya'yı işgal ettikten sonra Eskişehir'e dayanıyor; Türk Ordusu'nu büyük bir tehlike bekliyor!

Filippos ve Rahmi’nin komplosu sonucu Yunan Ordusu Kütahya’yı işgal edip, Eskişehir’in kapısına dayanır. Herkes çaresizlik içindeyken Yunan Ordusu'nu yavaşlatıp Türklere zaman kazandırması gereken Cevdet, bu görevi başarmak için kahreden bir bedel ödemek zorunda kalacaktır.

Azize ve kadınlar, Eskişehir’de zor durumda kalan yaralılar için yola düşerken Ankara da çekilme kararıyla karışmış, Meclis'in taşınması dahi gündeme gelmiştir. Savaşın en karanlık günleri gelip çatmış ve Türk halkının umudu tükenmiştir. Cevdet direnecek gücünü kaybetmektedir. Ancak Cevdet’i mücadeleye devam etmeye inandıracak güç çok yakınındadır ve ölümlerle yıkılan Cevdet'i trajik bir ölüm yeniden ayağa kaldıracaktır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni bölümüyle perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Levent Can (Filipos), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Miray Daner (Hilal), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Berker Güven (Aleksi), Ahmet Rıfat Şungar (Vecihi), Esra Ruşan (Emine), Merve Dizdar (Efsun), Devrim Özkan (Meryem), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman) ve Celile Toyon (Hasibe)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.