Write For Us

Vatanım Sensin 32. Bölüm - Savaş, Cevdet için şimdi başlıyor!

Yükleniyor...
Google Rank
127 İzlenme
Published
Vatanım Sensin 32. Bölümde Yunan karargahını havaya uçuran Cevdet, Yunan askerlerini öldürmeyi başarırken, kendi canını da feda etmişti.

Patlamadan sağ kurtarılan Cevdet, Londra'da tedavi altına alınır. Yunan General Filipos ile Londra'da tanışan Cevdet, Sevr Antlaşması'nın vatanı parçalara böldüğünü öğrenir. Duydukları, Cevdet'i yeniden ayağa ivedilikle kalkması için teşvik eder. Cevdet, Sevr Antlaşması karşısında vatanının ona daha çok ihtiyaç duyacağını bilincindedir. Mustafa Kemal Paşa ve Ankara hükümetiyle birlikte hareket edecek ve işgalci devletleri, topraklarımızdan atmak için büyük bir uğraş verecektir.

Vatanım Sensin 32. Bölüm Özeti

Vatanım Sensin 32. Bölümde Sevr Antlaşması ile parçalanan vatanı ayağa kaldırmak için harekete geçiliyor!

Ağustos 1920... Yunan ilerleyişini durdurmak için canını ortaya koyan Miralay Cevdet, uyandığında kendini adeta bir kabusun içinde bulur. Vatan imzalanan Sevr Antlaşması'yla parçalanmış, İzmir yeni kumandan Filipos'un demir yumruğu altında ezilmiş, ailesi ise yokluğunda en büyük acılarla sınanmıştır.

Bu cenderenin içinde ayağa kalkmaya çalışan Cevdet, hem memleketi hem kendisini ölümün kıyısına getiren yeni bir komplonun ortasında kalacaktır. Sevr'i kabul etmeyen Ankara hükümetini köşeye sıkıştırmak isteyenler sinsi bir planla Türkleri teslim almaya girişirken, Cevdet çok geç olmadan bu felaketi engellemek zorundadır.

Vatanım Sensin, heyecan dolu yeni sezonuyla perşembe akşamı saat 20.00'de Kanal D'de!

KÜNYE

Yapım: O3 Medya

Yönetici Yapımcı: Onur Güvenatam

Uygulayıcı Yapımcı: Banu Gündoğdu

Yaratıcı Yapımcı: Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan, Burak Arlıel

Senaryo: Uygar Şirin, Deniz Gürlek, Melek Seven, Melih Özyılmaz

Müzik: Yıldıray Gürgen

Oyuncular: Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Celile Toyon (Hasibe), Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Genco Özak (Mehmet), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Levent Can (Filipos), Berker Güven (Aleksi)
Kategori
TV Kanalı
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.