Write For Us

Muzigin Sembolleri: Ibrahim Yazici at TEDxAnkaraCitadel

Yükleniyor...
Google Rank
291 İzlenme
Published
1970 yılında Ankara'dan doğan İbrahim Yazıcı, Ankara Devlet Konservatuarı'nda piano, bestecilik ve yönetmenlik çalıştı ve master derecesi aldı. Çalışmalarına "Conservatoire National de Musique de Perpignan" da devam etti ve üç "Premier Prix" aldı. Bu okullardaki eğitiminin yanı sıra Gilbert Varga ile orchestra yönetmenliği çalıştı. Avrupa'nın pek çok ülkesinde masterclass'lara katıldı.
2002 yılında Hacettepe Üniversitesi'nin "Artistic Encouragement" ödülünü aldı. 2005 yılında İtalya Başbakanı tarafından verilen "Cavalleria della Soliderita" ile onurlandırıldı. 2012 yılında da, "Conductor of the year, Donizetti Prize" ödülünü kazandı.
1998-2007 yılları arasında Devlet Çoksesli Korosu'nun şefliği, 2007-2012 yılları arasında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müzik Direktörlüğünü yapan sanatçı eğitimciliğe de büyük hassasiyet göstermiş ve Hacettepe Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir. Sanatçı halen Mersin Devlet Opera ve Balesinde Orkestra Şefi olarak görev yapmaktadır.


Born in Ankara in 1970 he has studied piano, composition and conducting at Ankara State Conservatory and received an MM degree. He continued his studies at "Conservatoire National de Musique de Perpignan" and obtained three "Premier Prix". Beneath his education at those schools he also studied conducting with Gilbert Varga and has participated at masterclasses in various European countries.

In 2002 he received the "Artistic Encouragement Award" of HacettepeUniversity , in 2005 he was honoured with the "CavalleriadellaSoliderita" order given by the Italian President and in 2012 he has recieved the "Conductor of the year, Donizetti Prize".

He was the music director of the Izmir State Symphony Orchestra between 2007 and 2012 and he was chief of State Polyphonic Choir between 1998 and 2007. He paid a lot of efforts to the education and he delivered courses in Hacettepe University, Bilkent University, Anadolu University and DokuzEylul University. He is currently the maestro of Mersin State Opera and Ballet.


TEDx hakkinda,
Fikirlerin paylasilmaya deger oldugu anlayisi ile TEDx, TED benzeri deneyimi paylasmak icin insanlari kendi duzenledikleri etkinliklerde bir araya getiren yerel bir programdir. TEDx etkinliklerinde, TED Talks videolari ve konusmacilar, kucuk bir grupla derinlemesine tartisma ve baglantilarin yarattigi isiltilari bir araya getirirler. Kendi bulunduklari yerlerde duzenlenen bu etkinlikler, "x=bagimsiz duzenlenen TED etkinligi" olarak markalastirilirlar. TED konferansi, TEDx programina yol gosterir. Ancak bireysel TEDx etkinlikleri kendine ozgu duzenlenir*. (* Belirli kural ve yonergelere tabidir.)

About TEDx,

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)

Animation Background Music: Can Atilla -- Fısıltılar -- IDEA
Kategori
Eğitim
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.