Write For Us

Eszamanligin Anahtari: Burak Onur ERDEM at TEDxAnkaraCitadel

Yükleniyor...
Google Rank
484 İzlenme
Published
B. O. Erdem, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden Rektörlük Ödülü ile mezun oldu. İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nde yüksek lisans derecesini bitirdi. Halen aynı kurumda araştırma görevlisi olarak çalışmakta ve şeflik alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir.
Koro şefliği eğitimi için birçok ustalık sınıfına katıldı ve Anders Eby, Volker Hempfling, Denes Szabo, Elisenda Carrasco gibi birçok şef ile çalıştı. Johannes Prinz, Frieder Bernius, Maria Guinand ve Georg Grün başta olmak üzere dünyaca ünlü koro şeflerinin atölyelerinde bulundu. Türkiye'de koro festivalleri, koro şefliği kursları ve uluslararası müzik projelerine öncülük yaptı.
Başkanlığını yaptığı Koro Kültürü Derneği ile Türkiye koro hayatında yeni bir soluk arayışındadır. Yurtiçinde ve yurtdışında koro müziği üzerine atölyeler ve seminerler düzenlemektedir. Avrupa Korolar Federasyonu'nun Gençlik Komitesi'nde başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kurucusu olduğu oda korosu Rezonans'ın yanı sıra, İstanbul Avrupa Korosu'nun da şefliğini yürütmektedir.


B. O. Erdem has graduated from Bogazici University Political Science & International Relations department with the Rectorate Prize. He has finished master's degree in ITU Center for Advanced Studies in Music, where he still works as a researcher and continues his doctoral studies on conducting.
He has strengthened his choral conducting skills in masterclasses, working with acclaimed conductors including Anders Aby, Volker Hempfling, Denes Szabo and Elisenda Carrasco. He participated in workshops of world renowned conductors like Johannes Prinz, Frieder Bernius, Maria Guinand and Georg Grün. He has initiated choral festivals, choral conducting courses and international music projects in Turkey.
He pursues innovation in Turkish choral life as the chairman of the Choral Culture Assoication. He is giving seminars and workshops within Turkey and abroad on choral music. He holds the position of Vice-Chair at European Choral Association Youth Committee. Apart from Istanbul-based chamber choir Rezonans as his main choral ensemble, he is also conducting Istanbul European Choir.


TEDx hakkinda,
Fikirlerin paylasilmaya deger oldugu anlayisi ile TEDx, TED benzeri deneyimi paylasmak icin insanlari kendi duzenledikleri etkinliklerde bir araya getiren yerel bir programdir. TEDx etkinliklerinde, TED Talks videolari ve konusmacilar, kucuk bir grupla derinlemesine tartisma ve baglantilarin yarattigi isiltilari bir araya getirirler. Kendi bulunduklari yerlerde duzenlenen bu etkinlikler, "x=bagimsiz duzenlenen TED etkinligi" olarak markalastirilirlar. TED konferansi, TEDx programina yol gosterir. Ancak bireysel TEDx etkinlikleri kendine ozgu duzenlenir*. (* Belirli kural ve yonergelere tabidir.)

About TEDx,

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)

Animation Background Music: Can Atilla -- Fısıltılar -- IDEA
Animations: PresenterMedia.com
Kategori
Eğitim
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.