Write For Us

Cam Tavani Delmek: Birten GOKYAY at TEDxAnkaraCitadel

Yükleniyor...
Google Rank
213 İzlenme
Published
Ankara, 1941 doğumlu olan Gökyay, A.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesi ,Maliye ve İktisat Şb mezunudur.(1963)

NURUSGRUP,NUMAŞ,NUPAfirmalarınındakurucuortaklarındanolanGökyay, Ankara Sanayi Odası'na kayıtlı ilk kadın sanayicidir.
1996 yılında Dışişleri Bakanlığı'ından emekli olarak, resmi kurumdaki görevini noktalayan Gökyay, 1996-2001 yılları arasında Ankara Halkla İlişkiler Derneği Başkanlığı'nı yürütüp Halkla İlişkiler Dergisi'ni çıkartmış; ardından da Gazete Ankara'yı (2001-2010) çıkartarak gazetecilik de yapmıştır.

2006-2010 yılları arasında Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin genel başkanlığını yapmıştır.IFUW(International Federation of University Women)'a 2004-2007 dönemi için Türkiye'den seçilen ilk Dünya başkan yardımcısı olan Gökyay birçok dernek ve vakfın üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bunlar arasında KAGİDER, ANGİKAD, ANAÇEV,TÜRYAK,Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Soroptimist Dernekleri ve TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu vb.bulunmaktadır.24.12.2012 tarihinden itibaren TOBB Ankara KGK İcra Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Akın Gökyay ile evlidir ; iki oğul ve üç torun sahibidirler. Gökyay'ın torunları için hazırlayıp kültürel sürdürülebilirliğe katkı amaçlı kendi sesinden kayıtlı bir "Ninniler ve okul şarkıları" CD si de bulunmaktadır.


She was born in 1941, Ankara. She has graduated from University of Ankara/Faculty of Political and Economic Sciences in 1963.
She is a founding partner of NURUS GRUP, NUMAŞ and NUPA companies and she is the first registered women entrepreneur at the Ankara Chamber of Industries.
Since her retirement from Ministry of Foreign Affairs in 1996, she has served as the president of Ankara Public Relations Association until 2001 after which she has published the quarterly PR Magazine 'Gazete Ankara' until 2010.
Gokyay was the President of the Association of Turkish University Women between 2006 -- 2010 and was elected as the first Vice President from Turkey to the IFUW (International Federation of University Women) between 2004-2007. Gokyay still serves as a member of many NGOs, including KAGİDER, ANGİKAD, ANAÇEV, TÜRYAK, Turkish Women Associations Federation, Soroptimist Association and TOBB Women Entrepreneurs Council.
She is married to Akın Gökyay and has two sons and three grand children. Gokyay has recorded a CD with her own voice for her grand children named 'Lullabies and school songs' also an exemplar for cultural sustainability.

TEDx hakkinda,
Fikirlerin paylasilmaya deger oldugu anlayisi ile TEDx, TED benzeri deneyimi paylasmak icin insanlari kendi duzenledikleri etkinliklerde bir araya getiren yerel bir programdir. TEDx etkinliklerinde, TED Talks videolari ve konusmacilar, kucuk bir grupla derinlemesine tartisma ve baglantilarin yarattigi isiltilari bir araya getirirler. Kendi bulunduklari yerlerde duzenlenen bu etkinlikler, "x=bagimsiz duzenlenen TED etkinligi" olarak markalastirilirlar. TED konferansi, TEDx programina yol gosterir. Ancak bireysel TEDx etkinlikleri kendine ozgu duzenlenir*. (* Belirli kural ve yonergelere tabidir.)

About TEDx,

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)

Animation Background Music: Can Atilla -- Fısıltılar -- IDEA
Kategori
Eğitim
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.