Write For Us

Yaraticiligin Kodlari: Dr. Hakan GURSU at TEDxAnkaraCitadel

Yükleniyor...
Google Rank
252 İzlenme
Published
Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Dr. Hakan Gürsu, sıra dışı bir çizer, düşünür, tasarımcı ve fikir insanı olarak eserleriyle uluslararası bir başarıya imza attı. Kurucusu olduğu inovasyon odaklı DESIGNNOBIS Tasarım / İnovasyon şirketi, Türkiye'nin 40 Öncü Girişimci Şirketi arasında yer aldı. Dünyanın prestijli tasarım yarışmalarında çevreci ve vizyoner projelerle 7 yıl içerisinde 90'ın üzerinde ödül ile Türkiye'yi tasarımda ikinciliğe taşıdı. İnovasyon, yaratıcı düşünce, tasarım ve ar-ge konularında çeşitli ulusal ve uluslararası etkinliklerde konuşmacı olarak yer aldı. Tekneden oyuncağa, mobilyadan elektrikli aletlere uzanan çeşitli alanlardaki tasarımları ile bilinen problemlere farklı çözümler üreten Hakan Gürsu, ODTÜ'de öğretim üyesi olarak tasarım öğrencileri yetiştirmeyi sürdürüyor.


Industrial Designer Dr. Hakan Gürsu, has succeeded as an extraordinary illustrator, designer and intellectual internationally. DESIGNNOBIS Design / Innovation firm that he has founded is selected among Turkey's Top 40 Entrepreneur Firms. He's been honored in world's prestigious design competitions by winning over 90 design awards within 7 years and made Turkey rank second in design field. He contributed to several national and international organizations as a speaker on innovation, creative thinking, design and R&D. Ranging from boats, toys and furniture to electrical devices, his environmentally friendly and visionary projects are introducing unusual solutions to common problems. He continues to train design students at METU.


TEDx hakkinda,
Fikirlerin paylasilmaya deger oldugu anlayisi ile TEDx, TED benzeri deneyimi paylasmak icin insanlari kendi duzenledikleri etkinliklerde bir araya getiren yerel bir programdir. TEDx etkinliklerinde, TED Talks videolari ve konusmacilar, kucuk bir grupla derinlemesine tartisma ve baglantilarin yarattigi isiltilari bir araya getirirler. Kendi bulunduklari yerlerde duzenlenen bu etkinlikler, "x=bagimsiz duzenlenen TED etkinligi" olarak markalastirilirlar. TED konferansi, TEDx programina yol gosterir. Ancak bireysel TEDx etkinlikleri kendine ozgu duzenlenir*. (* Belirli kural ve yonergelere tabidir.)

About TEDx,

In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)

Animation Background Music: Can Atilla -- Fısıltılar -- IDEA
Kategori
Eğitim
Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.